Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzisiaj


Poniedziałek, 23 września 2019 r. 23 września 2019 r. Godzina... 05:41
Bogusława, Tekli
  jutro: Gerarda, Teodora

   16 października ŚWIATOWYM DNIEM PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

 

Jak co roku Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim, działający przy Stowarzyszeniu Eurocentrum, organizuje obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Kampania ta, podjęta została przez Europejską Radę Resuscytacji i jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego. Celem kampanii jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Co roku podejmowane są akcje edukacyjne i informacyjne o nagłym zatrzymaniu akcji serca i o udzielaniu pierwszej pomocy. Piotrkowska edycja tego wydarzenia miała miejsce w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Wysokiej 28/38.

Po raz kolejny do akcji zaproszono również przedstawicieli  naszego Centrum. Pod kierunkiem Pani Ewy Łągiewczyk uczennice kierunku technik elektroradiolog Magdalena Raczyńska i Magdalena Korytkowska wraz z uczniami piotrkowskich szkół brały udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Było to nieprzerwane prowadzenie resuscytacji na fantomach przez 30 minut przez kolejne grupy uczestników.n Przy naszym stoisku można było również dokonać pomiaru ciśnienia.

Za udział w przedsięwzięciu nasza młodzież otrzymała Podziękowanie oraz drobne gadżety.